POZÓR !

Množírny

15. dubna 2011 v 17:52 | Lukáš
Množírny aneb jak vydělat peníze a nehnout u toho prstem...

"Nemám peníze.. Co s tím budu dělat?" na to se ptá spoustu lidí. Někteří se rozhodnou tunelovat banky, jiní dělají podvody kde se dá, další kradou atd.. A o politice ani radši nemluvit. Tak by se chtěl mít každý. Dát si kafíčko v poslanecké kantýně, po obědě v nóbl restauraci si přečíst noviny, občas ve správnou chvíli zvednout ruku (případně prostředníček) a jinak klid.
Kdo se nedostane do politiky má tři možnosti. Smířit se se svou finanční situací a jít prostě dál, nebo začít pořádně pracovat od rána do noci a možná se to zlepší a ta nejhorší možnost pro kterou se bohužel rozhodlo už hodně lidí je pořídit si pejska a vydělávat na něm.
"Hele Pepo, mám tady fenku dogy.. Když jí dáme nakrýt a bude mít štěňata, můžeme je prodávat bohatým zoufalcům za spoustu peněz.. To bude paráda.. Už nemusím chodit do práce a budu se tu o ně starat.. S tvým platem a pěti štěňaty za půl roku to zvládnem.."
A tak seženou psa na krytí a hurá na to. "Fenka nám hezky přibírá, tak jí dáme do sklepa, ať má klid.." A fenka trpí sama ve sklepě, je jí zima, má otlačeniny od podlahy, protože pelíšek je přece zbytečná investice navíc tak proč ho kupovat.. "Krmit můžem zbytkama, je v tom spoustu vitamínů.."
Hladová, otlačená a zmrzlá fenka to dotáhne až k porodu a tady spoustu lidí zjistí, že to není až taková sranda, jak plánovali.
"Péépóó!!! Ona rodí! Poď s ní něco udělat.."
"Ale na veterinu nemáme Maruno.. Ty do práce nechodíš a já mám tak akorát na nájem.."
Takže chudák holka porodí štěňata na studenou kamenou podlahu zatuchlého sklepa a všichni jásají. Podnikání začíná...
Ze začátku je to fajn. Štěňata jen leží, krmí se od vyčerpané podvyživené mámy a lidé mají klid. Ale časem to příde. Fena už nemá mléko, prckové začnou zkoumat svět, rostou jak z vody a co víc, vypadají jinak než by měli. "Pepo ten pes asi nebyla doga.. Štěňata jsou menší a mají takový divný pruh na zádech.."
"Maruno oni z toho vyrostou.."
Ale prckové se ne a ne změnit k obrazu lidí. Holt ridgeback je ridgeback a ne doga.. A tak je dají na inzerát jako štěňě menší dogy a čekají. Jenže každý "neodborník" pozná že tohle kolem dogy jen prošlo v dálce a nikdo se na inzerát neozývá. A Co teď s rostoucími štěňaty? Mají pořád hlad, všude vlezou, všechno okusují a pořád kňourají a štěkají.
"Pepo jdi je zmlátit ať už jsou ticho!"
Pepa vstane, štěňata zmlátí, ale co čert nechtěl, oni štěkat nepřestali. Tak Pepa chodí do sklepa každou chvíli, třeba to jednou zabere a oni to pochopí. Maruna zatím doma vymýšlí ďábelský plán. Najde si na internetu nejpodobnějšího psa, což je ridgeback a štěňata v inzerátu rychle mění rasu a k Marunině zlosti, taky cenu. Pepa už tráví všechen čas ve sklepě, nebo v práci, aby to všechno uživil.
Na inzerát se pořád nikdo neozval a o štěňata už se nikdo nestará. Co myslíte, že se stane, když zavřete fenu dogy a jejích pět štěňat do malého, vlhkého, nevětraného sklepa? Vypadá to zhruba takhle: štěňata rostou jako dříví v lese, nikoho neposlouchají, pobíhají se a válí ve vlastních výkalech, mají otlačeniny od tvrdé podlahy, navíc se u nich daří kožním nemocem a různým parazitům a jejich matka z nich div nemá infarkt. Navíc rány od Pepy se v tomhle marastu ne a ne zahojit, takže hnisají. No prostě děs a hrůza.
Asousedi si začínají stěžovat na odporný smrad, který se line ze sklepa, takže se jednoho krásného večera Maruna rozhodne nastrkat všechny i s matkou do auta a odveze je na skládku.
Štěňata se rozprchnou do celého světa a někteří na svůj zdravotní stav umřou než je odchytí policie. Zbytek se rozveze do útulků a čeká se, jestli se ozve majitel. Za drahé peníze se pak léčí a některým to zanechá trvalé následky.
Co však zůstane všem, jsou následky psychické. Jsou nesocializovaní, bojí se cizích psů, lidí a trhnou sebou při každém rychlejším pohybu. Někteří jsou i agresivní vůči okolí a v útulku začnou uvažovat o utracení. Jak štěňata dospívají, zvyknou si na lidi a na svět kolem, ale jen mezi zdmi útulku. Čistokrevní psi jdou pryč chvili po tom, co do útulku přišli, ale kříženci ne. Ty nikdo nechce, co když mají zvrácenou povahu. Lidi myslete trochu! To že je to kříženec neznamená, že Vás zakousne hned za branou útulku. I tihle psi mají srdce a budou vděční za každé pohlazení a teplo domova, které nikdy nepoznali. Lidí jako je Maruna a Pepa (vymyšlená jména, nikoho konkrétního nepopisuji) je bohužel spoustu a štěňat v útulcích přibývá a nejsou tam proto, že jsou zlí oni, ale proto, že byli zlí jejich pánové a oni se třeba jen bránili, nebo od nich utelkli, protože kdo by chtěl věčně snášet bolest a nechat si všechno líbit.. Čekají v útulku na další nový den, který třeba bude lepší než ten předtím a vezme si je někdo, kdo je nebude bít a mučit v hrozných podmínkách sklepů apod.
Kdyby každý místo krabičky cigaret raději koupil pytlík piškotů za pár korun, odnesl ho do nějakého útulku a dal ho psům, taky by to vypadalo jinak. Ani nevíte kolik radosti by to udělalo a pytlík piškotů není snad pro Váš rodinný rozpočet tolik..
Jestli víte o nějaké takové "množírně peněz" nebojte se ozvat. Jen zlomek procenta je odhalen a potrestán. Pomožte to procento zvýšit a naopak snížit počty nešťastných psů v útulcích. Když lidi uvidí, že jiným na psech záleží, snad si uvědomí co dělají. Představte si, že to nejsou psi, ale vaše děti co se tam válí na podlaze, trpí hlady a bolestí.
Nebuďtě vůči nim lhostejní. Jsou to živí tvorové, stejně jako já nebo Vy.
Co když taková Maruna s Pepou bydlí vedle Vás? Přemýšlejte nad tím.. Prosím..

BX další varování

11. dubna 2011 v 18:34 | Andí
Jak lidi přicházejí o sny aneb bezohlední chovatelé

Právě jste se rozhodli pořídit si bordeauxskou dogu, pokud jste tak učinili je to nejspíš pro její nádhernou nekonfliktní, flegmatickou povahu a její krásný vzhled. Já a přítel jsme se pro ní rozhodli také, nutno podotknout, že její povaha sehrála hlavní roli, protože přítel měl špatnou zkušenost s plemenem typu bull (pokousal ho) a malé psy nemá rád, a BX se nám jevila jako ideální volba. Jediné, nad čím jsme se museli zamyslet bylo, zda si pořídíme štěně nebo dospělého jedince. Samozřejmě bez průkazu původu, chceme jenom mazlíčka a ne výstavní zvíře, tak proč zbytečně investovat do koupě štěněte s PP. Jak později zjistíme je to velká chyba.
Po dlouhém pátrání, jsme narazili na krásného pejska bordeauxské dogy bez PP. Brunovi byli tři roky a majitelé na něj neměli čas, tak jsme nakoupili krásnou výbavičku a vyrazili jsme z Prahy do České Lípy pro svého vytouženého pejska. Na nádraží nás vyzvednul pán (říkejme mu Josef), typický vesničan a vezl nás k nim domů. Cestou v autě jsme si povídali o pejscích, protože na fotkách s Brunem které nám posílal byl v pozadí bernský salašnický pejsek, ptali jsme se ho, zda ho vlastní. Pán nás ujistil, že mají pouze dvě BX dogy - fenku a psa. Pes byl syna a jeho přítelkyně, když se spolu rozešli neměli kam ho dát, slečna ho nemohla mít a syn byl pracovně vytížen a tak skončil u Josefa a jeho manželky. Na pejska ovšem ani oni nemají čas a jeden jim stačí, proto ho dávají pryč. Bruno je samozřejmě zdravý, "jen" lehce nevychovaný ale s tím se musí počítat.
Když jsme dorazili k domu pana Josefa uvítal nás hlasitý štěkot několika psů zavřených v boudě 20m2, lehce jsme se podivili, protože z toho co jsme četli a slyšeli od jiných chovatelů BX jejich psi prakticky nikdy neštěkají. Pan Josef nás ujistil, že je to jen počáteční reakce, nabídl nám ať se posadíme na lavičku a vypustil štěkajícího psa. Ihned poté co k nám přiběhl, se ohnal po mém příteli aniž by se přítel pohnul, že je něco špatně bylo víc než zřejmé. Zkusil chňapnout i po mě, zvedla jsem se a hlasitě jsem na něj křikla "fuj", pes couvnul a přikrčil jako by čekal ránu (takto reagoval pokaždé když někdo prudce pohnul rukou), když žádna nepřišla, ohnal se po příteli znovu a pak ještě jednou a to už ho lehce kousnul. Pro záchranu situace jsem vytáhla z batohu pamlsky a začala psa konejšit. Pamlsky mu moc chutnaly ale nepřestával vrčet na mého přítele a zkoušel to i na mě, ovšem já jsem ho vždy rázně usadila.
Předtím, než jsme si pro něj jeli, jsem byla upozorněna na problémy s klouby, které BX dogy často mívají, proto jsem se zaměřila na to jak pes chodí. Po chvilce pozorování jsem zjistila, že pejsek kulhá na levou nohu a celý zadek mu tím pádem ujíždí doprava, bylo víc než zřejmé, že má velké problémy s klouby. Po hodině soustavného cpaní psa piškoty a pamlsky jsem nabyla dojmu, že už "to mám na háku" v tu chvíli mi však piškoty došly a pes, když to zjistil okamžitě po mě vystartoval. To, že jsou jeho reakce nepředvídatelné, bylo víc než zřejmé.
Mezitím se pan Josef pomalu proříkával a podříkával a po dvou hodinách strávených v Kravařích jsme zjistili toto: Na Brunovi a fence BX vesele chovají, mimo to vlastní fenu bernského salašnického psa, která se po dobu naší návštěvy nacházela se svými devíti štěňaty v té samé boudě s uhlím odkud vyběhl Bruno. Lidé znalí už ví, že v té boudě žijí pes a dvě feny s průměrnou váhou 50 kg, lidé neznalí se to právě dozvěděli. Představte si ten šok, který jsme zažili když jsme toto zjistili. Byli jsme ujišťováni, že v zimě žije Bruno venitř v domě, je naprosto bezproblémový a nic neničí. Hned vzápětí mě čekal další šok, když jsem si šla umýt ruce a zjistila jsem že "vevnitř v domě" jsou jen holé vlhké plesnivějící zdi a shnilé dveře - bodejť by Bruno něco ničil.
Bruna jsme si domů neodvezli pro jeho nevyzpytatelnou povahu a zjevnou nemoc kloubů. Snad každý laik, který by toto zažil a viděl, by se v tu chvíli rozhodl raději pro čivavu, bohužel i můj přítel nabyl nejistoty a obav co se námi zvoleného plemene týče, naštěstí ale máme přátele, kteří nám pomohli naši jistotu získat zpátky a kteří nám poradili, tudíž jsme o svoje sny ohledně našeho budoucího psího přítele nepřišli.
Pokud jste se rozhodli si pořídit BX dogu, dobře zvažte co Vám přinese štěně bez PP. Vezmete - li v úvahu, že to může být potomek Bruna, který nemá vyrovnanou povahu (což není vůbec jeho vina, nýbrž vina jeho majitelů), nebo že je to štěně, které vyrůstá ve skladišti na uhlí či v ještě horších podmínkách, je velmi pravděpodobné, že bude nevyrovnaný, rovněž nemáte jistotu, že Vám vyroste opravdu BX doga a ne kříženec jiného plemene. Bruno není první ani poslední pejsek na kterém lidé chovají v šílených podmínkách, a pokud Vy sami nechcete mít doma takového Bruna, tak se rozhodněte správně a nepodporujte množitele, kterým nezáleží na zdraví jejich pejsků ani na vašem spokojeném společném soužití.
Z důvodu možné žaloby na ochranu osobnosti neuvedu konkrétní jména, jedná se však o manžele z Kravař v Čechách okres Česká Lípa, kteří nabízejí psa jménem Bruno.

Varovani pro ostatni

16. února 2011 v 12:59
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, zda byste mohli na stránkách uveřejnit varování ohledně inzerátů na BX od:


Email: honolullu@azet.sk
Stát: Slovenská republika
Kraj: Žilinský kraj
Okres: Žilina

Koupili jsme si od nich štěně v létě, a dnes jsme ho museli nechat utratit, mělo rozsáhlý Demodex. Léčili jsme ho skoro pul roku, utratili obrovské peníze, ale stejně se nepodařilo ho vyléčit, dělali jsme všechno možné (antibiotika + koupele ve specialních šamponech, v bylinkách + různe podpůrne injekce). Náš veterinář říkal, že to muselo mít 90% štěnat z vrhu, a feny které mají demodex dále štěňata mít nesmí. Demodex se dědí po matce a dostanou ho štěnata po narození. V 99% se vyléčí, bohužel u nás je to to 1% asi protože na některé antibiotika bylo štěně alergické a navíc mnělo problémy se štítnou žlázou. No prostě nic z tohoto nám majitelka neřekla. Prý to nevěděla, což je sice možné ale měla by si to hlidat.
Ale dnes když jsem se podíval na inzerci a viděl opět majitelku jak má několik inzerátů na štěňata, byl jsem opravdu zaražený. Proto bych rád varoval všechny aby si majitelku proklepli a nenechali si nic nakecat, jeji popisek "Vhodný na chov" je totalní nesmysl, protože by se tak demodex šířil dál. Navíc štěňata nemají papíry, i když je otec prý šampion, fena papíry nemá.

My jsme kupovali štěně které na chov nebylo, mělo bílou skvrnu na čumáku, to nám nevadilo, chtěli jsme psa do rodiny a na obranu, ne na výstavy. Ale přesto nám vadí postoj majitelky která dále prodává takové štěňátka, myslím že by neměla přivádět nemocné štěňata na svět, Je to podle mně taková továrna na peníze, ale myslím že trpí akorát pejsci a jejich nový majitel. Nám tvrdila, že o nemoci nevěděla ale nyní o ní vědět musí, jak psala v mailu tak i její veterinář určil demodex, tudíž o tomto vrhu to ví ale není to nikde uvedeno.

Nevím co by se stím dalo dělat, moc asi ne protože štěnata nejsou papírová, a určit která fena je matka bude proto obtížné a dokazovat něco ještě horší, Ale byla bych rád kdyby jste mohli uveřejnit něco co by varovalo ostatní.

S pozdravem Jana Cabáková
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

!!! VAROVÁNÍ !!!

18. února 2009 v 18:58

Prosím nepodporujte špatné chovatele !!!


Tímto článkem bychom rádi varovali všechny zájemce o bordeauxskou dogu (dále jen BX) před jistou chovatelkou tohoto plemene z Ostravy. Produkuje štěňata bez průkazu původu (dále jen bez PP), přičemž jejich rodiče jsou údajně s PP a šampioni výstav. Budoucím majitelům nejprve tvrdila, že při odstavu budou mít štěňátka 7 týdnů a najednou umožnila odběr o 2 dny dříve s tím, že štěňata jsou již na přelomu 8. týdne. Ta teda dospívají rychle…
Při dotazování, zda jsou rodiče chovní, se zájemcům také dostalo zajímavé odpovědi. Fena není uchovněná, jelikož je ještě moc mladá, je jí 2,5 roku, tudíž ještě nemá PP a z tohoto důvodu není uchovněná. Nemá PP a je úspěšná na výstavách? Zvláštní. Pes prý uchovněný je. Toto byl údajný důvod, proč štěňata nedostala PP.
Následně vyšlo najevo, že chovatelka má 3 BX. Dvě feny a jednoho psa. Přičemž pes a fena, kteří byli rodiči nabízeného vrhu mají stejnou matku. Tedy jsou to polosourozenci. Starší fena je dle chovatelky matkou otce štěňat. Což znamená, že by byla matkou obou rodičů štěňat. Jedná se zde tedy o úzkou příbuzenskou plemenitbu, která zvyšuje riziko výskytu genetických vad, kterými je chov BX zatížen.
Dalším nemilým zjištěním bylo, že matka štěňat má za sebou operaci loktů a ne jednu. Matka obou rodičů má DKK 3/4. Chovatelka budoucím majitelům tvrdila, že všechny její BX mají vyhodnocenou DKK a že mají všichni v pořádku kyčelní i loketní klouby a nikdy nezakulhali a nepodstoupili žádnou operaci. Ovšem snímky nikdo neviděl…
Jak je možné, že chovatelka produkuje štěňata s PP i bez PP, když je to zakázané a porušuje tím stanovy klubu? Po tom se hold nikdo nepídí, proto to paní chovatelce projde…
Tento vrh chovatelka prodávala za 8 000Kč. Tudíž vzhledem k okolnostem celkem vysoká částka, jelikož pokud majitelé nebudou mít víc štěstí, než rozumu, budou muset nechat u veterináře částku několikanásobně vyšší. Fenu, jakožto matku štěňat, prý chovatelka uchovní a pokud zájemci chtějí, mohou si počkat na příští vrh, který bude s PP a štěňata budou za 15 000Kč. Zajímavé, že se dá uchovnit fena, na které chovatelka chová štěňata bez PP…
Proto prosíme všechny, kdo uvažují o štěňátku bordeauxské dogy, zjistěte si nejprve co nejvíce informací o různých chovatelích a o chovu jako takovém, aby pro Vás nebyla koupě bordinky od nevhodného chovatele jen zklamáním…


--------------------------------------------------------------------------------


Ahoj...chtěla bych všechny kdo uvažují o koupi BX upozornit ať vžádném případě nekupují štěně od paní Dirbákové z Chebu - (chovná stanice od Gabči). Mám od ní pejska který je bez operace na utracení. Je mu 6měsíců. Už jsem za všechny doktory a vyšetř.dala skoro sto tis..Od malička trpí nemocemi zažívacího traktu a je na dietě. Paní chovatelce je to jedno a prodala mě ho s infekcí v trusu měl krev. Nejsem sama kdo není s pejsky od ní spokojený.


Prosím nepodporujte špatné chovatele !!!


trpí jen pejskové a páníčkové. Jim jde jen o peníze a né o zdraví štěněte.
Děkuji Cindy
 
 

Reklama