Sraz "nejen BX" - Vysoké pole 2015 2/2

10. července 2015 v 17:50 |  Psí srazy :-)


Zůčastnilo se 52 dospělých + 2 děti, 20 Bordeauxských dog, 13 Boerboelů, 1 york, 2x retriever a 1x neapol.

"JEJICH VIP REVÍREM BYLA LOUKA VE STÍNU A HORKO BYLO VRAŽEDNÉ. ÚKOLEM ZABAVIT A UNAVIT PŘES 50 LIDÍ A 37 PSŮ" TO JE ODHODLANÝ TEAM "CIHLIS BLOGU"

Ve dnech 3. - 6. 7. 2015 se konal již 6. sraz "Cihlis blogu", věnovaný nejen bordeauxským dogám. Letošní výběr místa, po předchozích krkonošských lokalitách, padl na moravské území a to na rekreační středisko Vysoké pole u Dětřichova. Už krátce po příjezdu jsme věděli že to byla výborná volba a že tady nejspíš nejsme naposledy. Ubytovaní jsme byli v chatkách s kapacitou 7 lidí, ale běžně jsme mohli být s našimi miláčky i v menším počtu, pro větší pohodlí.

Celkem se zúčastnil krásný počet 56 dospělých, 2 děti, 20 bordeauxských dog, 13 boerboelů, 1 x yorkšír, 2x retriever, 1x neapolský mastin.

V pátek po příjezdu, ubytování a seznámí se pejsků navzájem proběhla prvotní socializace a začlenění nových přírůstků do již letité zavedené smečky - samozřejmě na 1s* - všichni jsou kámoši. Následoval vědomostní kvíz velmi zapeklitých kynologických otázek. Za sebe musím říct že jsem měla opravdu "slabý den" a loňské vítězství jsem rozhodně neobhájila .

V sobotu dopoledne se konala soutěž agility pro bordynky, burbulíky a ostatní 3 naše "exoty" - opět pestrá překážková dráha spojená s utužováním socializačních návyků psa. Přeskoky, podlezení překážky, prolezení kruhem, slalom, projití po odlišném povrchu, hod tenisáku na cíl - vše na čas a trestné body. Naštěstí nám v tomto tropickém čase, který vydržel všechny 4 dny zachránil zdraví stín lesa padající na louku a na naši překážkovou dráhu.
Odpoledne po obědě nás navštívil pan Viktor Dostál se svou přednáškou o přirozené komunikaci psa a člověka, ze které si účastníci odnesli velmi zajímavé poznatky.

Večer byl ve znamení tolik oblíbené hry "hra dárky", která opět zajistila téměř hodinovou zábavu.

V neděli dopoledne byl na řadě "orientační běh lesem ", kde jsme na stanovištích plnili úkoly - jako slalom s vodou, odmítání pamlsků při přivolání, nasadit pejskovi tričko, šálu, potítko, hod kroužky na cíl, házení piškotů kdy majitel stál na určeném bodě a měl 3 pokusy k tomu, aby se psovi na druhém pevném bodě trefil do tlamy. Tuto disciplínu sprintem proletěl Pavel s Ornellou za 9 minut a právem ji vyhrál. My rozumní jsme ji ve zdraví absolvovali běžně kolem minut 17ti s heslem "máme se rádi a kolapsu je vhodné se vyhýbati."


Odpoledne byl na programu výcvik základů poslušnosti, motivace a socializačních prvků. Tohoto úkolu jsem se zhostila já a ač už naši svěřenci projevovali známky únavy, šlo jim to velmi krásně. Motivovat znaveného psa je 2x tak těžší, ale zvládli jsme i základy vystavování.

Za celý pobyt pokud kdy došlo jen k náznaku nevrlého chování, šlo o jasnou známku nezvyku psa v cizím prostředí, únavy z cestování, nevyspání - což se ovšem snadno dalo vyřešit pravidelným odpočinkem. Bylo to pro některé náročné, ale jistě poučné.

Po tomto výcviku následovala bezpochyby nejpoutavější a nejprofesionálnější přednáška o zdravé výživě molosů a jejich nejčastějších zdravotních problémech od velmi "lidského" MVDr. Milan Štourače, CSc. Opět jen slova uznání a obdivu nad přirozeným a nekomerčním přístupem k chovu a výživě, který se prostě v dnešní době nevidí nijak často. Jsem přesvědčená, že tato přednáška dala všem zase něco nového a praktického do dalšího soužití s molosy.

V předvečer proběhla Soutěž o nejšikovnějšího psa, kdy každý předvedl se svým pejskem co největší počet cviků a porota složená ze všech přítomných volila toho nejšikovnějšího. Volba sympaťáka a sympaťačky kdy opět volili všichni přítomní v rámci nedělního podvečerního programu.

Velké očekávání naprosto splnil předem avizovaný "celovečerní" film Kiki Nociarové, který ve videoklipu shrnul předchozí srazy, jejich cíle a poslání a myslím, že mnozí při vzpomínce na minulé ročníky a pejsky kteří nás již během této doby opustili slzičku dojetí zamáčkli. I to je totiž život s molosy - bohužel není dlouhý a proto si s nimi musíme plně prožít každý jejich den, protože nikdy nevíte, jestli nebude poslední. To mějte prosím na paměti.

Třešničkou na dortu pak ovšem byla bohatá tombola, která čítala desítky cen (asi 200) od našich štědrých sponzorů. Tímto všem moc děkujeme - bez nich by se tento dobrý skutek nemohl konat! Ředitelkou - PANÍ TOMBOLOVOU, kterou na rozdíl od paní Colombové, všichni známe byla Petra Borková, která si na sebe tento úkol v drtivé většině vzala a patří jí mega poděkování .

Tímto děkujeme:
společnosti Nativia s.r.o., časopisu Pes přítel člověka, BOERBOEL CLUB CZ, cihlis blogu, pelíšky RIDGI-PAD, psí škola FALCO - Viktor Dostál, grafika a design MEKENZIE, DOG TRACE, IRIDOG, výrobce obojků TOXARO.CZ, DM-COLLARS, 4DOX, chladící doplňky OCHLAĎSE.CZ, CZECHDOG, ChicDog, nakladatelství PLOT, CHS BALLOTADA, CHS DOXY HOUSE, ORION PHARMA, zakázková výroba kožených obojků PŘEMYSL PŠENIČKA, MIRA MAR, VITAKRAFT, vodítka BETY, KOKINY.CZ, WAYO, SEVSHOP a dalším privátním dárcům...

Pondělí se již neslo v duchu úklidu, focení vítězů, relaxace, balení, loučení a přání, aby rok utekl jako voda a my se zase potkali na jiném, či stejném místě v takto hojném počtu.

Nejde nezmínit a nepochválit personál a majitele RS Vysoké pole, za jejich pohodový přístup, toleranci, výbornou kuchyni, bezkonkurenční ceny, a možnost pobývat v jejich areálu bez jakýchkoliv omezení, i za to že pejsci mohli (nejprve tedy náhodně padat do bazénu pro lidi), potom již tam padali cíleně a tím se nám všem toto tropické počasí podařilo mnohem lépe zdolat. Moc děkujeme a myslím nebudu sama kdo se bude chtít na toto místo vrátit i další rok.

Další velké poděkování patří všem, kteří se na tomto srazu jakkoliv podíleli a naší silné Janičce Lux, Waltimu, rodině Borkových, Kvitušce, Kiki, Lukimu, super omladině, co byla vždy u ruky a měla mladé a neúnavné nohy. No prostě všem.
Za všechny účastníky zájezdu s potěšením Magda Moravcová

a zde již vyhlášení výsledků:
Sympaťák - Emča (Borkovi)
Sympaťačka - Amy (Lux)

Veterán BX - Cora (Nociarovi) 7 let a 4 měsíce
Veterán srazu - Bárt (Nociarovi) 15 let a 8 měsíců

Nejšikovnější pes - Bellis (Fialovi)

Agility BX - JUNIOR 1. Chopper - Adéla Novotná
2. Baby - Walti Lux
3. Ares - Martin Vokurka

Agility BX
1. Karli - Walti Lux
2. Angie - Hanka Hanzlíčková
3. Debi - Lucka Borková

Agility BOE -JUNIOR
1. Morris - Petr Frolich
2. Badu - Klára Želechavská
3. Moya - Lucka Komoňová

Agility BOE
1. Eleanora-Burďa - Martina Kynclová
2. Nugetta - Adéla Štefániková
3. Agy - Magda Moravcová

Agility - ostatní
1. Šárka - Petr Honz
2. Leontýna - Kiki Nociarová
3. Bárt - Kiki Nociarová

Vědomostní kvíz
1. Lucka Komoňová
2. Honza Ševčík
3. Martina Kynclová

Orientační běh bordynek
1. Cora - Lukáš Nociar (13:04)
2. Baby - Jana Lux (13:35)
3. Atiila - Jana Bulavová (14:06)

Orientační běh boerboelů
1. Ornella - Pavel Suchomel (10:30)
2. Oliva - Martina Kynclová (12:56)
3. Moya - Lucka Komoňová (13:52)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama