Sraz nejen BX Krkonoše 2012 2/2

6. července 2012 v 20:26 |  Psí srazy :-)

Sraz nejen BX Krkonoše 2012


Ve dnech 21. až 24.6. 2012 se v nádherném prostředí Krkonoš konal tradiční sraz příznivců bordeauxských dog (ale samozřejmě nejen jich). Akce více než půl roku plánovaná a pečlivě připravovaná ze strany hlavních organizátorek Jany Lux a Ing. Kláry Jandové, které nasadili všechny své síly a kontakty při oslovení sponzorů a udělali z těchto čtyřech dnů pobyt plný aktivit, zábavy, poučení a hlavně relaxu se super partou.

První srazy pořádané pravidelně v Čechách a na Moravě se nám od založení rok co rok navyšují o zájemce především z řad majitelů našich odchovaných miminek a proto letošní účast byla v hojném počtu 45 lidí a 29 psů (24 bordynek, 3 boerboelové, 2 kříženci), což už vyžaduje opravdu dobrou přípravu.

Sraz příznivců bordeauxských dog
Ve čtvrtek, v den příjezdu, proběhlo ubytování, vzájemné představení, procházka se psy a posezení do pozdních nočních až ranních hodin. K ubytování takového počtu zájemců jsme potřebovali plně rezervovat chaty Hucul a Tereza, jen k vlastní potřebě. Ale protože na farmě Hucul již část party strávila loňský Silvestr, věděli jsme, že se řítíme do jistoty výborného vstřícného personálu, že je samozřejmé, že naši miláčkové bydlí s námi na pokojích a spí společně v našich postelích, že v kuchyni vládně KLENOT KRKONOŠ Jan Forýsek, jeho pravou rukou je obsluhující Roman a děvčata Slávka a Veronika za pultem si vydechnou jen pár minut za den - na kouřovou. Prostě, že tato sestava stojí jednoznačně za celým fungováním podniku jako takového. Také nemůžeme zapomenout na děvčata Zuzku a Báru, co se zodpovědně starají o osmdesátihlavé stádo huculů a s neskutečnou trpělivostí se nám věnovali na vyjížďce.

V pátek po snídani se šlo na procházku lesem a po obědě přijela Ing. Daniela Zajícová ze společnosti BARD a představila nám Pythium oligandrum - tzv. "chytrou houbu", její využití, léčebné účinky, poskytla vzorky k vyzkoušení, provedla odběry stěrů k laboratornímu vyšetření a celkově nás seznámila s dalším přírodním způsobem, jak léčit např. mykózy nohou - nehtů, lupénku, atopický ekzém, paradentózu atd. Tímto jí ještě jednou moc děkujeme.

Dalším bodem programu byla názorná ukázka, jak správně předvést psa na výstavě - od prohlídky skusu, varlat, posouzení v pohybu i ve statice . Tohoto úkolu se ujala má maličkost.
Sraz příznivců bordeauxských dog
Po pauze plné hraní, volného pobíhání a večeře děvčata připravila bohatou tombolu, která čítala 111!!!! cen z 333 losů a tudíž obrovská šance pro každého vyhrát hodnotné ceny od sponzorů. Plno hraček pro psy, vitamínové doplňky, oleje, vzorky krmiv, plyšáků, míčů, časopisů, knih, vína z Valtic od tety Blaničky, žvýkací pamlsky, cestovní misky a další a další užitečné věcičky. Celkový výtěžek z tomboly, téměř 5 tisíc, bude předán vybranému útulku v Chebu pro pejsky a my všichni máme radost, že jsme mohli přispět svou kapkou do moře tak potřebné charity pro ty, kterým nebyl osud nakloněn.
Po tombole jsme se krátkou procházkou přemístili na chatu Tereza, kde nás svým rázným způsobem vyjadřování a humoru neskutečně pobavila paní provozní. A ač již měla zavřeno, po hromadné hlasité prosbě, nám otevřela a starala se o nás jako o vlastní. Nutno podotknout, že paní byla z Moravy (z Uničova) a tudíž pro valnou část naší výpravy byla prostě naše.
Zde jsme měli splnit další bojový úkol a to vědomostní kvíz, který opět pro ty úspěšné byl odměněn hodnotnými cenami. Dále již následoval tradiční souboj Morava versus Čechy v alkoholové disciplíně. …nezklamali jsme.

Sobota byla věnována sportu. Všichni absolvovali agility dráhu v kategorii bordynek a jiných plemen a není nad to se zasmát cizí neobratnosti. V 13. a 14 hodin jsme se rozdělili do dvou skupin a vyrazili na vyjížďku na huculských konících, ojedinělé to činnosti, kterou skýtá jen toto místo. Všichni jsme ji zdárně absolvovali a já stihla i ze hřbetu mojí Keramiky něco málo vyfotit. Nechat si ujít možnost projížďky s takovým výhledem by neměl nikdo. Prohlášení našich děvčat, co již na Silvestra absolvovali hodinovou vyjížďku v kroku mě pobavilo. Jelikož se nahlásili do skupiny pokročilých s úseky klusu s hláškou "My jsme pokročilí - my jsme na tom už 1x seděli v zimě". A měli pravdu - zvládli jsme to všichni.
Sraz příznivců bordeauxských dog
Další následoval test povahy, kde bylo možné si zkusit reakci na chůzi psa po různém povrchu, na rozevření deštníku v blízkosti procházejícího psa, na zvuk rachotícího řetězu v barelu nebo sevření skupinou osob v kruhu. Vše prováděné s ohledem na konkrétní věk psa.

V odpoledních hodinách bylo slavnostní vyhlášení soutěží, kde téměř každý obdržel pohár, cenu nebo malou pozornost.
Nejstarší účastnice z řad bordeauxských dog získala sedmiletá fena Bastet Ballotada, která měla mezi účastníky jak mladší sestru Cleopatru, tak děti z různých vrhů Edmond, Helloween, Hapi, tak již roční vnoučata Attilla, Ambra a Angie. Věřím, že nám bude maskotem ještě mnoho a mnoho ročníků a tím i pohár za nejstarší bordynku budeme mít jistý.
Tentokrát jsme ho ale s radostí přenechali desetileté fenečce křížence Betynce, zachráněné z nevyhovujících podmínek, která i v jiných kategoriích výborně reprezentovala "ty druhé".
Cenu za nejsympatičtějšího psa a fenu, volenou všemi účastníky, získali svěřenci Klárky Jandové a to pes Jimíček a fenka BX Julie.

V soutěži dítě a pes vyhrál malý Pepa s Amy.
První místo v soutěži agility kategorie BX vyhrála Alba s Waltim, druhé místo Amondi (Hix) se Zuzkou a v kategorii ostatních plemen obsadila 1. místo moje fenka boerboela Agy, druhé místo Betynka s Luckou.
1. místo v kategorii štěňat v agility vyhrála fenka Angel Jožky Remety a Klárky Machalové.
Nejodvážnějším psem, který prošel testem povahy na 1 s * byla fena BX Cornelie majitelky Kristiny Nociarové, druhé místo Lucián od Cindy a v kategorii ostatních plemenech obsadila 1. místo Thabita stejné majitelky a druhé místo moje fena boerboela Agy a nejodvážnější štěně byla malá Amy s Adélkou.
Všichni dostali krásné ceny a poháry.

V neděli nás neodvratně čekalo loučení a postupný odjezd domů, který jsme ještě vyplnili dopolední lekcí ze základů ovladatelnosti, chůze u nohy, obraty, cviků poloh sedni-lehni -vstaň, povelovou technikou a motivací. Nejedni majitelé rádoby problémového psa se přesvědčili, že chyba není na straně psa, ale ve vedení, intonaci a důslednosti . A určitě dají na doporučení k návštěvě zkušeného trenéra, kde získají základní znalosti ke zdárnému zvládnutí dospívajícího jedince.
A že byla doba oběda a poslední možnost ochutnat něco málo z umění mistra Jana kuchaře, každý si ještě objednal porci specialitek - daňčí medailonky, kotlík nebo steak s mnoha druhy příloh, výbornou svíčkovou a další gurmánské kousky. Po té už jsme se každý rozjeli do všech koutů republiky, unavení, opálení až spálení, ale plní dojmů a zážitků s užitečně stráveného prodlouženého víkendu.

Tímto moc děkujeme Klárce a Janičce a všem co přiložili ruku k dílu, sponzorům: BIOFAKTORY, BOZITA, ROBUR, Moloss klubu CZ, časopisu Pes přítel člověka, Janě Lux - zástupci pro pelíšky Ridgi-Pad, a doplňků stravy Gelavet, Klárce Jandové ZOO Iguana, DSP market, Gühring -strojírenská výroba a všem privátním dárcům.
Společná fotografie
Myslím, že nikdo neuvažuje o jiném místě k oslavě příchodu Nového roku, než opět na Farmě Hucul, kterémuž to personálu patří to největší poděkování a pochvala. A my budeme se těšit a připravovat na další setkání, tentokrát již 8.9.2012 na Speciální výstavě Moloss Klubu CZ v Nezamyslicích na prostějovsku.

za celý team www.cihlis.blog.cz
Magda Moravcová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama