Březen 2010

Psí bouda

21. března 2010 v 15:57 | Cihlis |  Drby ze světa

"Psí bouda" u Paris Hilton

Paris Hilton (29) vede bezstarostný život, a za velmi štědré "kapesné" se rozhodla dopřát trochu luxusu i ostatním...přesněji řečeno svým psím mazlíčkům. Na své zahradě nechala vybudovat přesnou kopii jejího sídla pro jejích 17 čivav....

Volná štěňátka v CHS Ballotada :-)

13. března 2010 v 16:03 Aktuality

Volná štěňátka v CHS Ballotada

Bordeauxská doga - pes a fenka narozeni 29. 11. 2009
z opakovaného spojení (otec x matka) Bozzz Padrino vom Nuthetal x Bastet Ballotada
kompletní vakcinace více na webu http://www.cz-pes.cz/ballotada/novinky.html

Boerboel - štěňátka na prodej narozeni 25. 11. 2009
spojení (otec x matka) Maximus from South Afrika x Arachne from Moloss House

Boerboel - štěňátka na prodej narozeni 23. 02. 2010
spojení (otec x matka) Alex from Moloss House x Istra from South Afrika

fotky nejen štěňátek naleznete ve fotogalerii zde http://erinie.rajce.idnes.cz/

Hydrolyzovaný kolagen

11. března 2010 v 21:04 | MVDr. Pavla Radová |  Čím léčíme...

Hydrolyzovaný kolagen - základní komponenta pro správnou funkci chrupavky

Artróza - degenerativní onemocnění kloubů je velmi častým problémem psů všech plemen i věkových kategorií. Na rozvoji patologických změn kloubů se podílejí jednak vlastnosti vrozené (stavba kloubních struktur, osvalení, inervace…) a jednak faktory vnějšího prostředí (způsob výživy, zátěž…).

video bordeauxská doga

6. března 2010 v 15:02 | Kiki |  Videa ze života BX
video
Video Bordeauxská doga - bez komentáře... :-)
http://www.stream.cz/video/9/437098-bordeauxska-doga


Chondro I.

6. března 2010 v 0:34 Čím léčíme...

GELAVET SYNOFLEX DOG

(přeloženo z obalu výrobku)
zde možno objednat

Chcete-li podpořit fyziologickou funkci chrupavky, pojivových tkání a kloubů je GELAVET Synoflex Dog ideální pro rostoucí psy velkých plemen, psů s artritidou a degenerativními změnami v kloubech (opotřebení a vrozené vady) a pro psy s vysokou kloubní zátěží.
GELAVET Synoflex Dog je moderní doplněk výživy na stabilizaci normální kloubní funkce
a prevence poškození chrupavky.


Chondro II.

6. března 2010 v 0:33 Čím léčíme...

Hyalutidin DC AKTIV pro psy 150ml

(zdroj) příbalový leták
zde možno objednat

Doplněk výživy nové generace pro zdravý pohybový aparát všech plemen psů
  • všem plemenům psů s věkem nebo zatížením podmíněném projevu opotřebení a s bolestmi kloubů
  • všem plemenům psů v průběhu roku v závislosti na stupni zatížení a jako prevenci a péči o pohybový aparát

Yucca

6. března 2010 v 0:13 Čím léčíme...

Yuccan 60tbl

Yuccan, doplňkové krmivo pro psy v tabletách, obsahující extrakt z Yucca sidígera obohacený o oligofruktosacharidy. Vyživuje a reguluje zdravý stav zažívacího ústrojí psa tím, že normalizuje funkci střev a prospívá vylučování toxinů z jeho těla.

Chovatelská stanice

3. března 2010 v 18:25 Začínáme s chovem
Pokud jste si pořídili fenu s průkazem původu již se záměrem chovat toto plemeno (nebo více plemen - název není vázaný jen k jednomu plemeni) nebo se rozhodnete až během následujících let je nutné vlastnit název chovatelské stanice (CHS) a tím ji mít zanesenou v registru chovatelských stanic psů všech plemen v České republice. O tutu registraci se žádá na předem daném formuláři a žádá se na registru CHS ČMKU - Českomoravské kynologické unii. Ta nechává název schválit Mezinárodním registrem CHS FCI v Belgii. Jedná se o mezinárodně chráněný název, který projde prověřením, že tento název v kynologickém světě vlastníte jen vy a nikdo jiný.

1. výstava

3. března 2010 v 17:41 Začínáme s chovem
Nejdřív je tu trénink…pak potom ženy a zpěv - tedy 1. výstava.

V případě, že jsme nepodcenili dříve zmíněnou socializaci neměl by být postupný nácvik psa na chovatelské akce zase tak velký problém. V každém případě se příprava vyplatí. Předem bych doporučila už při výběru štěněte se na podmínky chovu informovat u chovatele a vědět, co to vlastně je -svod, výstava, bonitace, svod plemeníků atd.
Já novým majitelům doporčuji vypravit se na několi výstav s pejskem (po plné vakcinaci) již v ranném věku. Nejprve jako divák aby bez zbytečného nervování nasát atmosféru výstavního chaosu. Pro pejska nebývá jednoduchý pobyt a pohyb v halách, které ¨mají svou akustiku, klouzavé podlahy, přeplněné prostory, dveře na fotobuňku, výtahy a neustálé prodírání se kolem - pro pozici štěněte - psích obrů..
Toto prostředí vám věrně může nahradit například hala vlakového nádraží nebo metra, kde je pohyb lidí a zvuky téměř srovnatelný.

Laktace

3. března 2010 v 17:38 Začínáme s chovem
Laktace, možné komplikace a odstav štěňat:

Již v průběhu porodu má fena naběhlé mléčné žlázy a může z něj odkapávat mlezivo, které se po 2-3 dnech konzistenčně mění v mléko.V období zhruba do 3 týdnů má chovatel teoreticky úlohu dohlížecí , kontroluje přírůstky , kvalitně krmí matku a sleduje její chování. Zdravé štěně je po porodu aktivní, pohyblivé a snaží se o přisátí. Pro chovatele je ukazetelem toho, že vše je v pořádku, štěně klidné, spokojené, přibývající na váze , s kulatým bříškem, sem tam zakňourá , ale nesmí to být nonstop žalostné volání , zlostné tahání střiku a břicho propadlé Z nedostatku mléka.
Zde by musel ihned zastat funkci kojení chovatel a štěňata co 2-3 hodiny pravidelně krmit náhradní stravou určenou pro tyto účely a mezitím s fenou navštívit veterináře , který podá přípravek pro podporu tvorby mléka. Ale většinou fena sama přizpůsobí produkci mléka počtu štěňat , masíruje a čistí je olizováním a taktéž se snaží i kolem sebe udržovat pořádek. U fen "fajnovek"( nebo lépe řečeno zdegenerovaných plemen) zastane i tuto roli chovatel.